Sveikatos programą įgyvendinanti įmonė nežada sustoti

UAB „Callcredit Operations“ 2014 metais tapo konkurso „Verslas atsakingai“ nugalėtoja. 

Įmonė komisijos narius maloniai nustebino ne tik socialinės atsakomybės iniciatyvų originalumu, bet ir dideliu darbuotojų įsitraukimu. 

Šiandiena Eglė Subačiūtė, UAB „Callcredit Operations“ komunikacijos specialistė, dalinasi patirtimi, kaip parengti ir sėkmingai įgyvendinti sveikatos programą įmonėje.

Kredito rizikos valdymo ir finansinių paslaugų kompanijos „Callcredit Information Group“ centrinis biuras įsikūręs Lydse, Jungtinėje Karalystėje, tačiau paslaugas įmonė teikia tarpautiniu mastu. Kaune „Callcredit Information Group“ biuras veika jau ketverius metus. 2014 metais UAB „Callcredit Operations“ tapo konkurso „Verslas atsakingai“ nugalėtoja. Kauno padalinys kuria ir palaiko inovatyvius technologinius produktus ir tarptautinę grupės IT struktūrą, jame dirbantys specialistai yra atsakingi už programinės įrangos ir duomenų bazių kūrimą, testavimą, projektų valdymą, IT palaikymą, duomenų analizės, elektroninės rinkodaros paslaugas bei klientų aptarnavimą.

UAB „Callcredit Operations“ komunikacijos specialistė Eglė Subačiūtė pasakoja, kad idėja organizuoti sveikatos programą įmonėje kilo po renginio, kuriame buvo pristatomi puikūs panašių iniciatyvų rezultatai. „Kartu su keletu kolegų nutarėme, kad biure turime Play Station, stalo futbolą, dartus, bet juk ne visi mėgsta šiuos žaidimus. Maitinamės irgi nevisiškai tinkamai. Tuomet visi kartu sukūrėme sveikatingumo programą, kuri vyks visus metus“ — pasakoja E. Subačiūtė.  

Sveikatos programos tikslas — pasiekti, kad darbuotojų energijos lygis 18 val. būtų toks pat, kaip ir ryte

„Pagrindinis sveikatingumo programos tikslas — keičiant kasdienius įpročius pasiekti, kad 18 valandą vakaro energijos lygis būtų toks pat, kaip ir atėjus į darbą 9 ryte. Suprantame, kad toks tikslas yra labai optimistinis, bet tikime, kad stengiantis tikrai galima jį pasiekti. Būti žvaliems, energingiems, turėti stiprų imunitetą, gyventi sveikai ir būti laimingiems darbe – tą ir tikimės pasiekti“ — sako sveikatos programos organizatorė E. Subačiūtė.

Pradėjus galvoti, kaip įgyventini užsibrėžtą tikslą, darbuotojai įvardino didžiausią problemą, kad nuo sėdimo darbo dažnai skauda nugarą. „Kadangi esame savo darbuotojų sveikatingumu besirūpinanti kompanija, du kartus per metus visiems darbuotojams siūlome nugaros ir pečių masažus darbo vietoje. Du kartai per metus išties nėra daug, todėl pasiūlėme masažo specialistus kviesti bent kartą per ketvirtį“ — pasakoja mergina.

Kita iniciatyva, kurią buvo nuspręsta įgyvendinti – kviesti specialistus, kurie ne tik visiems norintiems išmatavo kūno masės indeksą, bet ir pateikė rekomendacijas apie siūlomų suvartoti kalorijų kiekį. Tokia analizė, pasak pašnekovės, privertė susimąstyti ne vieną.

Dar viena iniciatyva, prie kurios mielai jungėsi aktyviausi įmonės darbuotojai — numatytą laiką nesinaudoti liftu (biuras ketvirtame aukšte). „Suskaičiavome, kad kasdien lipant laiptais per mėnesį galima sudeginti apie 460 kalorijų, o tai jau nėra tiek mažai! Laiptinėje pakabinome keletą motyvuojančių plakatų, kurie skatina ir motyvuoja laiptais lipti kasdien“ — patirtimi dalinasi E. Subačiūtė.

Eglė Subačiūtė atvirauja, kad jų įmonėje gyva tradicija — kiekvieną penktadienį biure vaišintis bandelėmis. „Šiuo metu galvojame, kuo galėtume jas pakeisti. Didelė dalis mūsų darbuotojų prie bandelių yra labai įpratę. Bet pastaruoju metu girdime, kad vis daugiau kolegų nori sveikesnio pasirinkimo – grūdinių batonėlių, riešutų, vaisių. Galbūt iškart atsisakyti bandelių nepavyks, tačiau ketiname mažinti jų kiekį ir siūlyti kitas, sveikesnes alternatyvas. Taip pat įsigijome plaktuvą biure, su juo galima gamintis sveikuoliškus kokteilius“ — apie sveikesnius užkandžius darbe pasakoja E. Subačiūtė.

Įsimintiniausia iniciatyva — „Mėnesis be cukraus“

Mergina pasakoja, kad įsimintiniausiu iššūkiu ir didžiausią poveikį padariusia iniciatyva neabejotinai galima pripažinti  —  „Mėnesis be cukraus“. „Visus darbuotojus pakvietėme mėnesį atsisakyti cukraus. Tai reiškiasi, kad vaisius, kitus produktus, kuriuose yra natūralus cukrus vartoti galima. Tačiau būtina iki minimalaus kiekio riboti maisto produktus, kuriuose yra pridėtinio cukraus. Pridėtinio cukraus atsisakymas tapo nemažu iššūkiu, nes jo yra visur: sūreliuose, jogurtuose, jau nekalbant apie greito maisto produktus. Norėdami įtraukto kuo daugiau darbuotojų prisijungti prie iniciatyvos kabinome motyvacinius plakatus biure, elektroniniu paštu siuntėme faktus apie cukrų“ — dalinasi E. Subačiūtė.

Įmonės klientų aptarnavimo specialistė Aistė pasakoja, kad atsisakyti desertų buvo lengviausia dalis, tačiau laukė ir kiti iššūkiai. „Deja, bet teko suprasti, kad cukraus yra praktiškai visur. Nuo šiol labai atidžiai skaitau produktų etiketes ir renkuosi produktus, kuriuose pridėtinio cukraus yra mažiausia. Be to, pastebėjau, kad labai lengva kontroliuoti save, kai esi namuose, tačiau sunku, kai esi su draugais ar svečiuose. Aš išgyvenau visą vasarį labai ribodama suvartojamo cukraus kiekį ir net nesiruošiu sustoti“ — džiaugiasi Aistė.

Ne visos iniciatyvos sulaukė darbuotojų palaikymo

„Vienas iš sveikatos programos planų buvo organizuoti mankštas biure. Iš pradžių kartą per savaitę, vėliau — dažniau. Vis dėlto ne visus žavi idėja pakilti nuo savo darbo stalo ir daryti grupinę mankštą kartu su kolegomis, todėl šios idėjos atsisakėme. Vis dėlto keletą kartų per metus planuojame kviesti profesionalus, kurie vestų mankštas. Kai panašios mankštos vyksta retai ir jas veda treneriai, tuomet dalyvauja praktiškai visi“ — pasakoja E. Subačiūtė.

Nežada sustoti

„Kiekvieną vasarą organizuojame važiavimo dviračiais ir bėgimo iššūkius – porą savaičių kviečiame darbuotojus kuo daugiau bėgioti, važinėti dviračiu, atstumą reikia įrašyti specialiomis programomis. Pasibaigus iššūkiui apdovanojame daugiausiai kilometrų nubėgusius ar nuvažiavusius. Šią vasarą įtrauksime ir ėjikus – pasivaikščiojimai sveikatą veikia tikrai puikiai. Artimiausiu metu planuome  įsteigti „pietų vaikštinėtojų” klubą. Pietų pertraukos metu darbuotojus kviesime vaikščioti Nemuno saloje, o ne kiurksoti biure“– pokalbį baigia E. Subačiūtė.  

Pasak įmonės atstovų, sveikatos programa sulaukė didelio darbuotojų susidomėjimo ir palaikymo, todėl įmonė nežada sustoti ir planuoja kviesti specialistus skaityti paskaitas apie įvairius su sveikatingumu susijusius dalykus. Jau buvo organizuotos paskaitos apie sveiką mitybą, streso valdymą ir kokybiško miego svarbą.

Santrauka taupantiems laika: kaip įgyvendi sveikatos programą įmonėje

  1. Įvertinkite esamą situaciją įmonėje, suburkite iniciatyvinę grupę. Pakvieskite kolegas siūlyti sveikatos programos idėjas. Darbuotojų teiraukitės, kokios didžiausios darbuotojų sveikatos problemos ir kaip įmonė galėtų prisidėti jas sprendžiant.
  2. Įvardinkite pamatuojamą tikslą ir programos laikotarpį. Tikslo pvz,: keičiant kasdienius įpročius pasiekti, kad išeinant iš darbo energijos lygis būtų toks pat, kaip ir atėjus į darbą 9 ryte. Arba: būti žvaliems, energingiems, turėti stiprų imunitetą, gyventi sveikai ir būti laimingiems darbe. Rekomenduojamas sveikatos programos laikas: mėnesis ar metai.   
  3. Sistemingai organizuokite veiklas, kurios spręstų didžiausias darbuotojų sveikatos problemas. Vizualinėmis priemonėmis, el. Laiškais informuokite darbuotojus apie vykstančias sveikatos iniciatyvas, pasidžiaukite laimėjimais, apdovanokite aktyviausius.
  4. UAB „Callcredit Operations“ sveikatos programos veiklų pavyzdžiai:

Sporto iniciatyvos:

  • Suburkite ‘’pietų pertraukos vaikštinėtojų klubą’’, kurie užuot pietų pertraukos metu sėdėję biure, drauge vaikščios lauke. Raginkite darbuotojus užuot važiavus liftu, lipti laiptais.
  • Organizuoti profesionalų vedamas mankštas biure.
  • Organizuokite dviračių žygius gamtoje.
  • Skatinkite darbuotojus dalyvauti bėgimuose ir maratonuose.

Sveikesnis maistas:

  • Organizuokite mėnesį be cukraus.
  • įmonės vaišių metu siūlykite sveikesnius užkandžius, pavyzdiui užuot vaišinusis bandelėmis, drauge gaminkite žaliuosius kokteilius.

Specialistų konsultacijos:

  • Kvieskite specialistus, kurie užsiregistravusiems darbuotojams atliks kūno sudėties analizę. Tokia analizė ne tik privers susimąstyti, bet ir motyvuos keisti įpročius.
  • Kvieskite specialistus, kad darbuotojams reguliariai atliktu nugaros masažus.
  • Kvieskite specialistus, kurie papasakos apie sveiką mitybą, kokybiško miego svarbą, streso valdymą.
Scroll to Top