Geri darbai: kaip įtraukti darbuotojus?

Daugelis socialiai atsakingų įmonių Lietuvoje gali pasigirti aplinką keičiančiais projektais. Tačiau net ir labai įkvepianti nauja idėja (kuri pradžioje žadino kolegų entuziazmą) laikui bėgant blėsta, o norinčiųjų prisidėti prie projekto nebelieka. Kaip organizuoti socialiai atsakingas veiklas, įtraukti kuo daugiau įmonės darbuotojų ir pasiekti užsibrėžtus tikslus su gera nuotaika? 

ekorekomendacijos

UAV “Callcredit Operations”nuo 2013 metų bendradarbiauja su vaikų dienos centru “Užuovėja”. Lietuvos samariečių bendrijos vaikų dienos centras „Užuovėja“ rūpinasi vaikų iš rizikos grupės šeimų užimtumu ir pomokykline veikla. Įmonės darbuotojai ne kartą lankėsi vaikų dienos centre, vaikai svečiavosi įmonės biure, kartu dalyvavo ir žaidė krepšinio varžybose. Tęsdami savo draugystę su šiuo centru, įmonės darbuotojai sukūrė projektą „Sukurkime Užuovėją“, kurio tikslas yra padėti įrengti naujas patalpas vaikų dienos centre. Kauno miesto savivaldybė centrui skyrė apleistą pastatą, kurioms prireikė daug pastangų ir lėšų paversti jas tinkamomis vaikų laisvalaikiui. Įmonės darbuotojų iniciatyva buvo surinktos lėšos patalpoms remontuoti, įmonės darbuotojai kiekvieną savaitę keliauja į vaikų dienos centro patalpas ir atlieka remonto darbus.

Callcredit darbuotojai sukūrė iniciatyvos viešinimo strategiją, surado partnerius (daug prisidėjo Žalgirio arena, savo video kube ir informacinėje juostoje transliavusi projektą viešinančią medžiagą; Žalgirio arenoje esantis restoranas „1410“ sutiko savo patalpose rengti labdaringus protų mūšius, stalo futbolo turnyrus, prie akcijos prisidėjo rinkdami pinigus specialioje aukų dėžutėje). Šių veiklų metu surinkta netgi 7 344,43 Lt, kurie „Callcredit Information Group“ buvo padvigubinti. Taigi dienos centrą jau pasiekė 14 688,86 Lt parama, už kurią jau buvo įrengtas šildymas, elektros instaliacija, apšiltintos lubos ir sienos, nupirkti langai ir radiatoriai. Vertindama didelį darbuotojų indėlį šioje iniciatyvoje, motininė kompanija paskyrė dar 15 000 Lt šiai iniciatyvai remti.

Tam, kad ilgalaikis projektas augtų, įmonės darbuotojai inicijavo akciją „Paaukoki tu litukų ir ragauki obuoliukų“. Akcijos tikslas pakviesti įmonės darbuotojus, šalia esančio sporto klubo „Impuls“ bei restorano „1410“ lankytojus aukoti vaikų dienos centro įrengimo darbams. Akcijos partnerių patalpose buvo padėti krepšeliai su šviežiais obuoliais iš Callcredit darbuotojos sodo. Pasivaišinusieji buvo kviečiami paaukoti projektui specialiose stiklinėse aukų dėžutėse.

Panašios veiklos ne tik padeda mažiau turintiems, keičia mus supančia aplinką, skatina įmonės darbuotojų sąmoningumą ir atsakomybę, bet ir paprastam rudeniniam obuoliui suteikia ypatingą gerumo skonį.

“Obuolys už auką” akcijos eiga:

  1. Įmonės darbuotojus informuokite kur, kada ir kokiam tikslui bus renkamos lėšos.
  2. Prie akcijos kvieskite prisijungti ir įmonės partnerius.
  3. Įmonėje ir partnerių patalpose matomoje vietoje padėkite sezoninių, vietinių obuolių pintinę. Darbuotojas, norėdamas pasivaišinti obuoliais, į dėžutę galės įmesti norimą sumą pinigų.
  4. Pasiektais rezultatais nepirškite pasidalinti su įmonės darbuotojais ir partneriais.

 

LinkedInGoogle GmailFacebookDalytis
, ,