5 priežastys, kodėl verta dalyvauti ‘’Verslas atsakingai’’ konkurse

plaukikas-m-sadauskas-gavo-teise-varzytis-londono-olimpiadoje-8583

Socialinės atsakomybės veiklas vykdančios įmonės jau nebeklausia ‘’kam to reikia’’, o ieško naujų būdų mažinti neigiamą poveikį aplinkai, vystyti socialinės atsakomybės veiklas, motyvuoti komandą ir kurti teigiamus pokyčius. Trečius metus iš eilės VšĮ ‘’Rūpi’’ organizuoja konkursą ‘’Verslas atsakingai’’, kurio tikslas – dalytis patirtimi, išrinkti ir apdovanoti atsakingiausią Lietuvos įmonę, kuri 2015 metais labiausiai prisidėjo prie aplinkosauginės veiklos bei socialinės gerovės kūrimo.

Pasak organizatorių, kiekvienais metais konkursas pritraukia vis daugia socialiai atsakingų įmonių, kurios siekia ne tik laimėti, bet ir dalytis sukaupta patirtimi ir praktiniais patarimais. 2015 metais vykusio konkurso nugalėtoju tapo AB „Litgrid“ (Vilnius).

Konkursas vyksta keliais etapais: paraiškų teikimas (iki balandžio 29 d.), paraiškų vertinimas, gyvi susitikimai su didžiausią pažangą padariusiomis įmonėmis ir originalus baigiamasis renginys — Trakų salų švarinimas, nugalėtojų apdovanojimas, geriausių pavyzdžių pristatymas ir diskusija socialinės atsakomybės klausimais.

Penkios priežastys prisijungti prie socialiai atsakingų įmonių bendruomenės ir dalyvauti ”Verslas atsakingai” konkurse:

1. Objektyviai įvertinsite, ką jau esate padarę.

Organizatoriai pabrėžia, kad konkurso anketa sudaryta taip, kad įmonėms padėtų atskleisti savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Pildant anketą, aiškiai suvoksite, ką ir kiek jau esate padarę bei kuriose srityse dar galima pasitempti.

2. Peržiūrėsite nusistovėjusias veiklas.

Dalyvavimas panašiuose konkursuose ir dalinimasis patirtimi padeda ne tik ieškoti naujovių, bet ir peržiūrėti nusistovėjusias veiklas.  Pavyzdžiui, užuot pirkus vandenį plastikiniuose buteliuose, pilti vandenį į ąsočius ir vaišinti svečius. 

3. Sustiprins pasitikėjimą savo jėgomis.

Organizatoriai mano, kad konkurencijos socialinės atsakomybės srityje būti neturėtų, todėl svarbu ne tik tyliai vykdyti pokyčius, bet ir dalytis. Gyvi susitikimai su bendraminčiais ne tik įkvėps plėsti veiklas, bet ir sustiprins pasitikėjimą savo jėgomis.

4. Motyvuos ir komandą, ir vadovybę.

Konkurso dalyvių pavydžiai rodo, kad sėkmingai vystomos socialinės atsakomybės veiklos gali ir turi būti veikla, jungianti visus įmonės darbuotojus. Dalyvavimas konkurse įmonės darbuotojams parodys, kad jų indėlis į vykdomas socialinės atsakomybės veiklas buvo ne tik pastebėtas, bet ir  įvertintas. 

5. Gausite patarimų iš specialistų, susitiksite su lyderiais.

Pasak konkurso dalyvių, gyvi susitikimai su komisijos nariais yra bene vertingiausia dalyvavimo ”Verslas atsakingai” konkurse patirtis. Tokių susitikimų metu ne tik komisijos nariai pateikia praktinius pasiūlymus ir sprendimus įmonėms, bet ir įmonių atstovai turi galimybę užduoti klausimus specialistams apie jų įmonei aktualius socialinės atsakomybės veiklų vystymo iššūkius. ”Verslas atsakingai” organizuojamas baigiamasis konkurso renginys — tai puiki proga daryti gerus darbus (švarinsime Trakų Galvės ežero salas) ir unikali galimybė užmegzti naujus kontaktus bei susipažinti su lyderiais. 

Primename, kad paraiškas  dalyvauti konkurse galite teikti iki š.m. balandžio 29 d. Rašykite apie jūsų įmonėje 2015 metais vykdytas aplinkosaugines, socialinės gerovės kūrimo veiklas, prisijunkite prie socialiai atsakingų įmonių bendruomenės ir pretenduokite tapti atsakingiausia Lietuvos įmone. Daugiau informacijos apie konkursą http://verslasatsakingai.lt/konkursas . 

LinkedInGoogle GmailFacebookDalytis