Geriausios konkurso „Verslas atsakingai“ 2016 idėjos

Bendraujant su Lietuvos verslo atstovais pastebime, kad dauguma įmonių turi susiformavusias socialinės atsakomybės, aplinkosauginių veiklų tradicijas, tačiau nuolat ieško ir naujų idėjų, kurios ne tik efektyviai mažintų verslo daromą neigiamą poveikį aplinkai, bet ir įkvėptų bei suburtų įmonės darbuotojus.

Žemiau pateikiame 2016 metais gegužės mėnesį vykusio konkurso “Verslas atsakingai” lyderių veiklų pavyzdžius ir  esminius žingsnius, kurie padės efektyviau įgyvendinti ĮSA veiklas jūsų įmonėje. Iniciatyvas išskyrėme į aplinkosaugines ir socialines.

Socialinės atsakomybės veiklos

UAB “Ekonominės konsultacijos ir tyrimai” kaip vieną iš daugiausiai darbuotojų palaikymo sulaukusį projektų įvardino — nenaudojamų daiktų aukcioną. Nenaudojamų daiktų aukcionas buvo organizuojamas taip pat, kaip ir tikrasis aukcionas — su aukciono plaktuku, kainų kėlimu ir emocijomis. Darbuotojai į aukcijoną atnešė nereikalingus daiktus, pavyzdžiui, kamuolį, sportinius marškinėlius su “žvaigždės” autografu, knygas. Pasak aukciono organizatorių, kas vienam darbuotojui buvo nereikalingu daiktu, kitam darbuotojui tapo širdį džiuginančiu atradimu. Aukcione surinktos lėšos buvo skirtos sunkiai besiverčiančiai šeimai. Darbuotojai išlipdė nepasiekiamą šeimos svajonę — įsigyti akvariumą, kuris kiekvieną dieną džiugina neįgalųjį vaiką, bei nusipirkti buities darbus lengvinančius daiktus.

UAB “Antalis” įkūrė “Svajoklių komitetą”, kuriame svajoja įvairių įmonės skyrių darbuotojai. “Svajoklių komitetas” ne tik siūlo idėjas, kaip prisidėti prie darbuotojų gerovės kūrimo, bet ir organizuoja renginius, inicijuoja naujus projektus. Įmonė taip pat organizuoja ir pareigų pasikeitimo dieną, kurios metu darbuotojai kelioms valandoms keičiasi pareigomis — vairuotojas sužino, ką veikią įmonės direktorius, o buhalterė – ką veikia biuro administratorė. Keitimosi pareigomis diena padeda ne tik geriau pažinti kolegas, bet ir stiprina komandą, padeda greičiau spręsti iškilusias problemas.

Bendravimas su vietos bendruomene

UAB ”Nuova” išsiskyrė dideliu įsitraukimu į aktualių bendruomenės problemų sprendimą — aktyviai prisideda mažinant vaikų globos namų skaičių Lietuvoje ir organizuojant renginius, kurie padėtų spręsti žmonių uždarumo problemą. Kadangi įmonės biuras randasi Kauno senamiesčio širdyje, įmonė į savo balkonėlį nuolat kviečia muzikuoti ne tik žymius muzikantus, bet ir studentus, moksleivius. Muzikiniame balkonėlyje organizuojami muzikos vakarai, po balkonu vyksta šokių vakarai. Pavasarį įmonės balkone buvo organizuojamas Salsa Rueda flashmobas, į kuri rinkosi kauniečiai ir miesto svečiai. Įmonės tikslas — išjudinai kauniečius ir kurti naujas tradicijas.  Pernai įmonės iniciatyvos dėka buvo papuošta Istorinė Lietuvos prezidentūra – ji nutvisko  2,5 kilometrų mėlynomis girliandomis. Įmonės darbuotojai patys korėsi į medžius ir raizgė juos lemputėmis. Sodelio įžiebimo dieną darbuotojai drauge dalyvavo šventėje, į kurią pakvietė muzikuoti ir šalia įsikūrusios Gruodžio muzikos mokyklos vaikus. Vaikams tai buvo puiki galimybė pademonstruoti savo talentą naujai auditorijai, o kauniečiams ir miesto svečiams — galimybė pasidžiaugti nuoširdžiu renginiu.

UAB “SDG” ne tik bendradarbiauja su vaikų globos namais, tačiau kartu su vaikais vykdo įvairias veiklas. Drauge sodina medžius ir gėles, organizuoja talkas, kuriose dalyvauja ir įmonės darbuotojai, ir Petrašiūnų vaikų dienos centro, Vilijampolės vaikų dienos ir krizių centro bei Lietuvos samariečių bendrijos Kauno skyriaus vaikai. UAB “SDG” darbuotojai aktyviai dalyvavo minint Baltijos kelio jubiliejų. Šis įvykis ne tik suvienijo visus įmonės darbuotojus, bet ir įkvėpė išleisti unikalią knygą su fotografijomis.

Aplinkosauginės veiklos

UAB “Eugesta” išsiskiria aplinkosauginių veiklų gausa. Įmonės pagrindinė veikla yra susijusi su logistika, todėl CO2 išmetimo kompensavimas yra vienas iš įmonės vykdomų socialinės atsakomybės prioritetų. Įmonės darbuotojai aktyviai dalyvavo: švarino Galvės ežero salas, nuolat prižiūri ir tvarko Pavilnių parko pėsčiųjų taką, organizuoja dieną be automobilio, dieną be spausdintuvo.

SPA Vilnius Druskininkai naudoja ekologiškas valymo priemones, kurios yra draugiškesnės ne tik aplinkai, bet ir įmonės darbuotojams, kurie kasdiena prižiūri viešbučio kambarius. Įmonė įrengdama patalpas renkasi sertifikuotas, draugiškenes aplinkai, natūralias medžiagas, pavyzdžiui, ekologiškus dažus vidaus sienoms. Anykščių komplekse įmonė įkūrė ornamentinio dizaino sodą, kuriame žaliuoja prieskoninės žolelės, daržovės, vaismedžiai. Augalais rūpinasi ir juos prižiūri įmonės darbuojai.

Partnerių įtraukimas

UAB “Eugesta” siekia ne tik aktyviai vykdyti aplinkosaugines veiklas, bet ir bendradarbiauti su kitomis socialiai atsakingomis įmonėmis. Į klausimą “kaip vertinate potencialių tiekėjų ir partnerių ĮSA praktiką?”, atsakė: “ne vertiname, bet skatiname”. Prie prekių pirkimo-pardavimo  sutarties įmonė prideda priedą, kuris ne tik apima bendruosius reikalavimus, skirtus prekių ir paslaugų tiekėjams, bet ir apibrėžia socialinių normų ir aplinkosaugos reikalavimus. Tiekėjai privalo užtikrinti, kad visi subtiekėjai, subrangovai būtų supažindinti su šiais reikalavimais ir jų laikytųsi.

 

LinkedInGoogle GmailFacebookDalytis
,